top of page

לא ימני ולא שמאלני - קולקטיבי! (ומה הקשר למותג מיטיב?)

עודכן: 25 במאי 2021

האם תתפלאו אם אגיד שהכוח הוא לא בפוליטיקה, אלא בידי הקולקטיב?

קל להגיד - קשה ליישם, אך בידינו היכולת להשפיע, או אולי נכון יותר להגיד , בידי הלך הרוח שלנו - לטוב ולרע.

מי שיודע את זה, יודע גם איך לשחק עם זה - "אימפריות העתיד הן אימפריות הנפש" אמר צ׳רציל והנה ההוכחה.


באווירת הימים האחרונים, אני לא יכולה שלא לשתף את אחד המיזמים היותר מרתקים שנחשפתי אליהם במהלך מגורי בניו יורק בתחילת שנות ה 2000. עכשיו, עם פרוץ האלימות נזכרתי בו שוב - פרויקט התודעה העולמי.


״Someday after mastering winds, waves, tides and gravity, we shall harness the energies of love, and then, for the second time in the history of the world, man will discover fire
— Teilhard de Chardin

פרויקט התודעה העולמי הוא ניסוי ארוך טווח הנמדד מזה 25 שנה באוניברסיטת פרינסטון.

הפרויקט מלווה גם בהתנגדויות וגם בתמיכה באופן שווה (לכן לדעתי הוא עדיין קיים)

מטרת הניסוי - למצוא ראיות להשפעתו של קשר הדדי רגשי אפשרי בין מספר גדול של אנשים החווים רגשות דומים.

או בשפה פשוטה יותר - האם קיים קשר בלתי אמצעי בין בני האדם אשר בחיבור משותף יכול להשפיע על המציאות הפיזית? הפרויקט פותח בפרינסטון בניהולו של דר׳ רוג׳ר נלסון, אשר ממשיך אותו עד יום זה.

כיצד זה עובד?

דמיינו את המשחק ״עץ או פלי״,סטטיסטית בכל רגע נתון קיים סיכוי של 50% שיצא פלי או עץ, לכאן או לכאן.

זהו ניסוי ידוע שעד כה לא נמצאה דרך לקבוע מתי יוצא עץ ומתי פלי. בדיוק באותה דרך עובד מכשיר בשם RNG או בשמו המלא - RANDOM NUMBER GENERATOR.

מכשיר ה RNG מחולל ופולט מספרים אקראיים 24/7 ושולח באופן רציף פולסים רנדומלים של 0 או 1 (עץ או פלי) 200 פעמים בשניה. קיימים כ 75 מכשירים כאלו הממוקמים במקומות שונים בעולם, הדאטה כולו מגיע למחשב המרכזי בפרינסטון ושם הוא עובר ניתוח ואנליזה.


בראיונותיו מספר דר' רוג'ר נלסון על הרגע שבו הניסוי קיבל הוכחה חד - משמעית.

11 בספטמבר 2001, יום אסון התאומים.

בתמונה: האדום - עליית הגרף / הפס הכחול - זמן כניסת המטוס הראשון. צילום מאתר Nspiration

מה שממש הפתיע את נלסון זו העובדה שהגרף החל לעלות לפני שהמטוס הראשון נכנס (ראו תמונה) כבר אז ניתן לראות את הקפיצה בגרף (אנומליה). מה הסיכוי שבבת אחת, 75 מכשירים ממקומות שונים בעולם, ישדרו את אותם פולסים בצורה קוהרנטית קבועה בין כולם? (דמיינו שכולם בבת אחת פלי)


כיצד ניתן להסביר את השינוי בגרף שהגיע מכל המחשבים?


״כאשר התודעה האנושית הופכת קוהרנטית, התנהגותן של מערכות אקראיות משתנה.״

- דר׳רוג׳ר נלסון


דר׳ נלסון טוען שכמו שיש שדה אלקטרומגנטי ושדה כבידה יש שדה של תודעה משותפת שמחברת את האנושות והוא נקרא שדה התודעה הקולקטיבי והוא מהיר מכל תקשורת שיש. עוד לפני שהארוע קרה, ״חש״ העולם בבת אחת את אסון התאומים, גם אם לא ידעו במודע, הם חשו.


מה זה אומר על הקשר בין התודעה האנושית למצב הנוכחי של העולם?

ומה היה קורה אם המחשבות שלנו כאינדיבידואלים היו אחרות. האם הם גם היו משפיעות על הקולקטיב.


״אנו צופים שכאשר אירועים מביאים אנשים לחוויה משותפת ומעורבת, יחולו שינויים בנתונים מהרשת שלנו. במהלך "אירועים גלובליים". כאשר נוצרת תודעה המונית בתגובה לאירוע מרכזי, אנו חוזים תאום בין (מחשבי) ה- RNG המופרדים באופן נרחב." אומר נלסון.

הנה וידאו קצר של דר׳ נלסון מסביר על 9.11


מאז ועד היום, נלסון וצוותו ממפים כל אירוע גלובלי המשפיע רגשית על קבוצה גדולה של א.נשים. בכל ארוע כזה מופיעה האנומליה ומראה גרף של סינכרון בין כל מחוללי ה RNG בעולם. בין האירועים (ויש באתר המון):

  • מותה של הנסיכה דיאנה

  • הוריקן קתרינה

  • הבחירות באמריקה

  • וכמובן, התפרצות נגיף הקורונה.


איך כל זה קשור למיתוג מיטיב?

בחזוני, גישת המיתוג המיטיב שואפת לעולם שבו כל עסק הוא מיטיב.

להיות עסק מיטיב אומר עסק שנותן כוונה ותשומת לב לערכים נוספים מעבר לשורת הרווח, עסק בעל הלך רוח מקצועי, ערכי וכלכלי השואף לקדם סביבה אתית, הוגנת ואמפטית דרך תקשורת בין אישית ושיתופי פעולה המעודדים את קבלת האחר.


פרויקט התודעה העולמי מאשש את מחשבתי שמה שנדרש זו מסה קריטית של עסקים מיטיבים כדי שעסק מיטיב יהפוך להיות נורמה. אם התיאוריה הזו נכונה ויש שדה אחד שמחבר בין כולנו, אז להילחם אחד נגד השני זה מגוחך, כי כולנו חלק משלם וכולנו ״משלמים״ על התוצאות. התובנה הזו רק מגדילה את החשיבות של האינדיבידואל שקיים בכל אחד ואחת מאיתנו, טביעת אצבע מקורית ושוות ערך שיכולה לעשות שינוי ולהשפיע, לכאן או לכאן.


תיאוריית ״השדה האחד״ אינה ספציפית רק לנלסון , ממציאים מפורסמים כמו ריי קורצוויל שכתב את ״הסינגולריות מתקרבת״ כתבו על התיאוריה הזו .

אני אדם שמאמין בחזונות של א.נשים (הכרחי בעיני במקצוע שלי) ולכן אמשיך לעקוב אחרי דר׳ נלסון ותוצאות הפרויקט מתוך רצון גדול לקבל הוכחה שאינה משתמעת לשני פנים.


לסיכום -

בעיני, כלי הנשק החזק בעולם הוא הנפש, בפעם הבאה שאתן.ם מקבלים ייאוש מהמצב. נסו לגייס את הכוחות הנפשיים שלכם ולשחרר מחשבה נוספת לתודעת העולם, אחת כזו שתהיה סופר מטיבה בידיעה שהיא תשפיע הלאה.באהבה

הדס

1 Comment


Hamutal Lawrence
Hamutal Lawrence
May 20, 2021

מרתק! תודה

Like
bottom of page