איך בונים אסטרטגיית מותג?

"when the winds of change blow, some people build walls and others build windmills" 

פתגם סיני עתיק

מהו מותג מיטיב?

בשורה אחת -  מותג מיטיב הוא כל עסק השואף ליצור סינרגיה בין העסק, הלקוחות והסביבה. מותג זה מאפשר יצירת תרבות מיטבית בין בעלי העסק, העובדים, קהל היעד ומעבר לו, כאשר חשיבות הרווח הכלכלי מקבלת מקום של כבוד אך אינה באה על חשבון ערכים נוספים החשובים לשגשוג עסק והם: העובדים, קהלי היעד והסביבה. 

מיתוג מיטיב, הוא שם הגישה שפיתחתי לתהליך. מדובר בתכנון אסטרטגי המתמקד בבניית מותג עסקי וערכי כאחד. התהליך מתאים לכל עסק (קטן או גדול) שמעוניין להטיב (גם אם לעיתים לא ממש ברור איך ומאיפה להתחיל)

את התהליך נתחיל ככל תהליך אסטרטגי מקצועי שנוסיף אליו כלים נוספים מעולמות הכלכלה החברתית, המחקר, הרוח והטכנולוגיה.

מיתוג מיטיב היא גישה חדשה ומיטיבה לבניית אסטרטגית מותג, מתוך תפיסת עולם מערכתית המאמינה שאפשר והכרחי היום בעסקים להביא ערך לכל הנוגעים בדבר.

העולם היום הוא כפר גלובלי והוא שייך לאנשים, לסיפוריהם ולתובנות ששינו את מהלך חייהם . זהו עידן חדש שבה עסקים נדרשים לספק שקיפות אותנטית ואחריות אישית רבה יותר על פעולותיהם. הדור החדש של הצרכנים ובעלי העסקים השתנה, דור המילניום ודור הZ מונעים מערכים אחרים ומטרות שונות. 

ככל שהטכנולוגיה, הידע והאוטומציה יגברו כך אנחנו נשאף לחיות ולעבוד בסביבה מיטבית אשר מחברת פרנסה, משמעות והגשמה עצמית. 

התהליך דורש לפתוח את הראש, לקחת נשימה ולצלול אל העתיד שלכם. בתמונה: תהליך העבודה

מה זה אומר לבנות אסטרטגיית מותג?

מזה 3 שנים שאני חברה ומנחה באירגון THE BRANDLING, שם קיבלתי הסמכה מקצועית למיתוג מיזמים מבוססי השפעה (purpose driven).  האירגון הוקם על ידי הממתגת ההולנדית אן מילטנברג, בעבר מפתחת מותגים בחברת המיתוג interbrand העולמית.

מדובר במתודולוגיה יצירתית מובנית, הבנויה  מקנבסי חשיבה.

התהליך מטרתו לספק תשובה לשאלות האלו:

  • מי אני?

  • מה אני עושה? 

  • למי אני עושה?

  • ומדוע זה חשוב?

רוצה לדעת עוד?